×
  • -30%

RC bojový tank M1A2

UDSH543

RC model M1A2 je v mnohých ohľadoch vernou replikou moderného USA tanku skonštruovaného koncom 70. rokov. S elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku.

29,76 €
Zľava 30%

20,83 € S DPH
Dostupnosť: Skladom

RC model M1A2 je v mnohých ohľadoch vernou replikou moderného USA tanku skonštruovaného koncom 70. rokov. S elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov.

Ako je to s funkčnosťou?
Diaľkovo je ovládané aj otáčanie veže (v uhle 320º) a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). A nielen to - model naozaj strieľa! Jeho kanón nie je len imitácia, ale je to vzduchové delo s motorickým pohonom (air-soft) a automatickým nabíjaním vystreľujúce 6 mm plastové BB guľôčky. "Munícia" je uložená v zásobníku vo veži, vďaka systému udeľujúcemu projektilom dodatočnú rotáciu, čo pomáha obmedzovať vplyv zemskej príťažlivosti na dráhu strely, je dostrel dela až 25 m. Pre nácvik streľby je s modelom dodávaný papierový terč so stojanom.

To nie je všetko!
Tank môžete prepnúť do demonštračných módov! Vysielač dodávaný s modelom umožňuje nielen priame ovládanie v modeli "v reálnom čase", ale má v pamäti uložených šesť demonštračných programov dovoľujúcich automatickú činnosť tanku. Navyše môžete naprogramovať svoju vlastnú "zostavu" a usporiadať s priateľmi trebárs "tankovú prehliadku" alebo súťažiť v prechádzaní slalomovej dráhy podľa vopred nastaveného programu. Vlastné ovládanie je vykonávané šiestimi veľkými tlačidlami (pohyb tanku vpred a do strán, pohyb vzad a do strán). Ďalšie tri malé tlačidlá na vysielači slúžia pre spúšťanie demo programov alebo programovanie vašej vlastnej "zostavy", dve tlačidlá ovládajú otáčanie veže vpravo alebo vľavo, jedno tlačidlo ovláda námer kanónu. Stlačením tlačidla na zadnej strane vysielača sa zaraďuje vyššia rýchlosť, súčasným stlačením tlačidiel na prednej a zadnej strane vysielača sa odpaľuje kanón.

Detailný popis

  • BOJOVÝ TANK MONSTER, MIERKA 1:16
  • Ovládanie a batérie: RC model pracuje v pásme 27 MHz, vysielač aj prijímač v modeli sú vybavené trojpolohovým prepínačom, umožňujúcim prepínať tri prevádzkové kanály, čo dovoľuje súčasný pohyb viacerých tankov naraz. Vysielač je napájaný 9V batériou (nie je súčasťou balenia), model je napájaný z osem-článkovej sady 9,6 V NiCd 1000 mAh (tužkové články) dodávané s modelom spolu so sieťovou nabíjačkou.
  • Kde s modelom jazdiť? Model je určený k jazde v miestnosti, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.
  • Stavebnica obsahuje: takmer hotový model pripravený k jazde, maketové doplnky, sadu samolepiek, vysielač, pohonný akumulátor 9,6 V, 1 balenie BB guľôčok, sieťovú nabíjačku, papierový terč so stojanom.
  • Pozor! Zvláštne upozornenie! Zaobchádzanie s air-soft zbraňou si vyžaduje osobitnú opatrnosť a prísne dodržiavanie všetkých zásad pre ich používanie. Model nesmie byť samostatne prevádzkovaný osobami mladšími ako 14 rokov bez dozoru dospelej osoby. Proti náhodnému výstrelu je model istený vypínačom v priestore pre muníciu a ochrannou krytkou hlavne (okrem vlastnej streľby musí byť neustále nasadená!), Tesne pred výstrelom je činnosť dela signalizovaná rozsvietením červenej LED umiestnené na veži vedľa dela. VŠETKY osoby prítomné streľbe musia mať stále nasadené ochranné okuliare pre air-soft strelca. Je zakázané mieriť a strieľať na osoby alebo zvieratá. Nikdy sa nepozerajte do ústia hlavne, delo môže v dôsledku náhodného rušenia vonkajším signálom samovoľne vystreliť. Všetku manipuláciu s modelom vykonávajte s nasadenou ochrannou krytkou hlavne, vypínačom streľby vo veži vypnutým do polohy OFF a vyprázdneným zásobníkom. Po streľbe môže zostať gulička nabitá v mechanizme dela, aj keď nie je pohľadom do zásobníka vidieť. Po vysypaní zásobníka preto vždy vypáľte RANU ISTOTY - mierený výstrel naprázdno, pre istotu.
  • Dĺžka vrátane kanónu [mm] 405, šírka [mm] 150, výška [mm] 110